دسته بندی محصولات

دوربین پانوراما چیست؟

دوربین پانوراما چیست؟

 

اگر شما قصد خرید دوربین مداربسته برای منزل یا محیط کار خود را داشته باشید، قطعاً یکی از مدل دوربین هایی که توسط دیگران به شما پیش‌نهاد می‌شود، دوربین مداربسته‌ی پانوراما می‌باشد. اما اگر شما اطلاعات زیادی درباره‌ی این دوربین ها نداشته باشید،

مطمئناً نمی‌توانید درست تشخیص دهید که این مدل دوربین ها برای نیاز های شما و هم‌چنین برای فضایی که در آن قصد نصب دوربین را دارید مناسب هستند یا خیر. بنابراین در این مقاله قصد داریم دوربین های پانوراما را به شما معرفی کنیم و ویژگی های مثبت و منفی این دوربین ها را برایتان ذکر کنیم، پس ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

دوربین های پانوراما، یک نوع از دوربین های مداربسته هستند که قابلیت ضبط با زاویه‌ی 360 درجه را دارند. این دوربین ها دارای چندین لنز و حس‌گر هستند که با استفاده از این لنز ها، می‌توانند با یک زاویه دید بسیار وسیع فیلم‌برداری کنند و محیط بزرگی را تحت پوشش خود قرار بدهند. نحوه‌ی کار این دوربین ها این‌طور است که لنز ها و سنسور های داخل آن‌ها، به طور هم‌زمان از زاویه های مختلف یک محیط شروع به فیلم‌برداری می‌کنند و این تصاویر ضبط شده را با یکدیگر تطابق می‌دهند و این‌گونه می‌توانند یک نمای بسیار بزرگ را تحت پوشش خود در‌آورند. قابلیت ضبط تصاویر در حالت 360 درجه، به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید با تنها نصب یک دوربین مداربسته پانوراما، یک فضا و محیط بسیار وسیع را به طور کامل تحت پوشش دوربین خود قرار دهید و بخش بزرگی از قسمت های فروشگاه خود را رصد و مشاهده کنید. لازم به ذکر است که این دوربین ها تنوع بسیار زیادی دارند و بسته به نوع و تعداد لنز و حس‌گر های درون خود، می‌توانند از زاویه‌ی 180 درجه تا 360 درجه را ضبط کنند و این قابلیت به مدل دوربین پانورامایی که شما قصد خریدش را دارید بستگی دارد و مطمئناً قیمت دوربین شما هرچه بالاتر باشد، کاربرد های آن نیز بیش‌تر و کیفیتش هم بالاتر خواهد بود.

 

مزایا و معایب دوربین های پانوراما

 

دوربین های پانوراما از یک‌سری مزایا و معایب برخوردار هستند که در این قسمت قصد داریم چند مورد از این ویژگی های مثبت و منفی این دوربین ها را برای شما بیان کنیم.

 

مزایای دوربین مداربسته پانوراما

 

دید کامل یا 360 درجه: دوربین های پانوراما قادر به فیلم‌برداری از تمام زوایای اطراف خود به صورت هم‌زمان را دارد و برای انجام این‌کار هیچ نیازی به چرخش ندارد و به طور ثابت می‌تواند فیلم‌برداری 360 درجه را با کیفیت بالا انجام دهد.

قابل استفاده در فضا های بزرگ: این دوربین ها به علت زاویه دید کاملی که دارند، می‌توانند بهترین گزینه برای افرادی باشند که قصد نصب دوربین مداربسته در محیط های بزرگی مانند فروشگاه ها یا سوپرمارکت ها را دارند و می‌توانند به خوبی تمام محیط فروشگاه ها را رصد کنند.

صرفه‌جویی در هزینه: با وجود دوربین های پانوراما، شما دیگر نیازی به خرید چند دوربین مداربسته‌ی عادی برای حفاظت از تمامی ناحیه ها و زوایای مختلف محیط خانه یا کاری خود ندارید و می‌توانید با خرید یک یا دو دوربین مداربسته‌ی پانوراما، تمامی فضای خانه یا محیط کار خود را تحت پوشش قرار دهید.

قابلیت زوم: وسیع بودن زاویه دید این دوربین ها، ممکن است موجب شود که شما یک‌سری نقاط حساس محیط خود را نتوانید درست و دقیق مشاهده کنید و یا ریز و کوچک ببینید. از این رو، قابلیت زوم کردن در این دوربین ها اضافه شده تا این مشکل برطرف شود و شما می‌توانید با قابلیت زوم کردن، نقاط دل‌خواه خود را بزرگتر ببینید و تعیین کنید که چه نقاطی را قصد دارید بزرگتر یا کوچک‌تر مشاهده کنید. شما قابلیت بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی کامل را با استفاده از این دوربین ها دارید.

قابل استفاده در محیط های باز: دوربین مداربسته های پانوراما اغلب در برابر ضربه، گرد و غبار و شرایط آب و هوای بارانی مقاوم هستند و خیلی از افراد بدون هیچ مشکلی از این دوربین ها در فضا های باز استفاده می‌کنند و معمولاً اتفاقی نیز برای دوربین نمی‌افتد.

قابلیت فیلم‌برداری در محیط کم‌نور: دوربین های پانوراما معمولاً می‌توانند در شرایط نیمه تاریک و کم‌نور، با کیفیت مناسب و بدون هیچ تاری دید در ضبط فیلم ها، فیلم‌برداری کنند و تصاویر و محیط را شفاف ثبت کنند.

اتصال به شبکه: یکی دیگر از کاربردی ترین کاربرد های این نوع دوربین ها، قابلیت اتصال به شبکه است. شما می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار های مخصوص این دوربین ها، از راه دور با لپ‌تاپ و یا تلفن همراه خود اتفاقاتی که در مغازه یا فروشگاه شما رخ می‌دهد را به صورت زنده و با کیفیت بالا مشاهده کنید و در صورت رویداد اتفاقات ناهنجار مانند آتش‌سوزی یا سرقت، فوراً اقدام به رفع این مشکل کنید و امنیت مغازه و محصولات خود را بالاتر ببرید.

نصب آسان: دوربین های پانوراما به راحتی می‌توانند نصب و راه‌اندازی شوند و نسبت به دوربین مداربسته های عادی، مراحل نصب بسیار آسان‌تری دارند و ابعاد آن‌ها نیز اکثراً کوچک‌تر از دوربین های معمولی است.

 

معایب دوربین مداربسته پانوراما

 

قیمت بالا: دوربین مداربسته های پانوراما در مقایسه با دوربین مداربسته های عادی، قیمت بالاتری دارند و علت این مسئله هم این است که دوربین های پانوراما قابلیت های بیش‌تری نسبت به دوربین های عادی دارند و کیفیت آن‌ها نیز بیش‌تر است. همین امر باعث می‌شود که گاهاً برخی افراد نتوانند دوربین های پانوراما برای محیط خود تهیه کنند و یا تعداد این دوربین ها را کاهش دهند و یا از دوربین های عادی استفاده کنند.

فضای بیش‌تر: این دوربین ها به علت ضبط تصاویر به صورت 360 درجه و حجم بالای داده هایی که ثبت می‌کنند، جهت ذخیره‌ی داده ها، نسبت به دوربین های عادی به حافظه‌ی بیش‌تری نیاز دارند و حافظه‌ی ذخیره سازی شما را زودتر پر می‌کنند.

سرعت اینترنت بالا: دوربین های پانوراما جهت ضبط و نشان دادن تصاویر با کیفیت بالا و مناسب، معمولاً به یک پهنای باند بالا یا به عبارتی سرعت اینترنت بالا نیاز دارند تا بتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند. اگر اتصال اینترنت شما مشکل داشته باشد و یا کند باشد، ممکن است کیفیت فیلم های مغازه‌ی شما پایین بی‌آید.

دوربین های پانوراما سیمی هستند یا بی‌سیم؟

 

یکی از مهم ترین سوأالاتی که برای افراد هنگام خرید دوربین های پانوراما پیش می‌آید، این است که آیا این نوع دوربین ها معمولاً به شکل سیمی تولید می‌شوند یا به طور بی‌سیم.

دوربین های پانوراما اغلب به شکل بی‌سیم یا وایرلس تولید می‌شوند. دلیل این‌کار هم این است که این دوربین ها تا بتوانند راحتی بیش‌تری را به مخاطبان خود ارائه دهند و قابلیت های بیش‌تری نیزداشته باشند.

از جمله مزایای وایرلس بودن دوربین های پانوراما، می‌توان به نصب آسان آن‌ها اشاره کرد. دوربین های وایرلس هیچ نیازی به سیم‌کشی های برق ندارند و شما می‌توانید بدون کمک متخصص و به طور تنهایی و فقط با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت این دوربین ها را راه‌اندازی کنید.

بی‌سیم بودن این دوربین ها بسیاری از مشکلات را از شما دور می‌کند که یکی از این مشکلات، مشکل قطعی برق دوربین است. اگر دوربین شما سیمی باشد، با قطع شدن برق خانه یا محیط کار، دوربین شما از کار می‌افتد و فیلم‌برداری متوقف می‌شود و اگر چندبار برق شما قطع شود،

این دوربین ها ممکن است با مشکل اتصال مواجه شوند و خراب شوند، و شما ناچار می‌شوید که یک بودجه‌ای را جهت تعمیر این دوربین ها کنار بگذارید. اما دوربین های وایرلس هیچ‌وقت با این‌گونه خطرات مواجه نمی‌شوند و شما با خرید دوربین بی‌سیم، از این مشکلات به دور خواهید بود.

یکی دیگر از مزایای وایرلس بودن دوربین ها، قابلیت اتصال به شبکه است. شما می‌توانید هرجایی که هستید در هر زمانی که خواستید تصاویر دوربین خود را به طور زنده مشاهده کنید. علاوه بر این، معمولاً هزینه‌ی دوربین های بی‌سیم یا وایرلس کم‌تر از دوربین ها سیمی است و قیمت آن‌ها پایین تر است.

 

دوربین های پانوراما برای چه مکان هایی مناسب هستند؟

 

دوربین های پانوراما، به دلیل گسترده بودن زاویه دید آن‌ها و توانایی آن‌ها در ثبت کامل تصاویر و قابلیت دید خیلی وسیعی که دارند، اغلب در مکان های بزرگ و خیلی بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند تا بتوانند با کم‌ترین تعداد دوربین، بهترین و بیش‌ترین زاویه دید را نسبت به محیط خود داشته باشند و این قابلیت را داشته باشند که به خوبی همه چیز در خانه یا محیط کار خود را رصد کنند. برخی از مکان هایی که معمولاً در آن‌ها از دوربین مداربسته های پانوراما استفاده می‌شود را برایتان ذکر می‌کنیم. بیش‌ترین مکان هایی که در آن‌ها از دوربین های پانوراما استفاده می‌شود، شامل سوپرمارکت ها، فروشگاه ها، اماکن های مختلف مانند اماکن خرید و تفریحی و اماکن تجاری و…، تالار ها و پارکینگ ها به خصوص پارکینگ های عمومی می‌شوند.

اگر شما محیط کار یا منزل خود، فضای تقریباً کوچکی دارد و وسعت آن خیلی هم زیاد نیست، خرید دوربین مداربسته های معمولی برای شما انتخاب بهتری است و نیازی ندارید که از دوربین های چند لنزی با زاویه دید وسیع استفاده کنید. شما می‌توانید با خرید دوربین مداربسته های عادی نیز، امنیت مغازه یا خانه‌ی خود را بالاتر ببرید.

 

بهترین زاویه برای نصب دوربین های پانوراما کجاست؟

 

همان‌طور که می‌دانید، یکی از مهم ترین مسائلی که هنگام خرید و استفاده‌ی دوربین های مداربسته باید به آن توجه کرد، نقطه یا زاویه ای است که در آن‌جا قصد نصب دوربین و راه‌اندازی آن را دارید. مکان دقیق نصب دوربین های مداربسته بسیار مهم است زیرا می‌تواند وسعت دید شما و گستردگی نقاط تحت پوشش دوربین شما را تغییر دهد. شما با نصب دوربین در یک زاویه‌ی مناسب و درست، می‌توانید بخش زیادی از محیط مغازه یا فروشگاه خود را تحت نظارت قرار دهید و همین‌طور هم برعکس، با نصب دوربین در یک زاوایه‌ی اشتباه، می‌توانید تا حداکثر 10 قدمی مغازه‌ی خود را تحت پوشش خود درآورید.

دوربین مداربسته های عادی معمولاً در گوشه های یک محیط نصب می‌شوند تا بتوانند درست فیلم‌برداری کنند. اما در رابطه با دوربین های پانوراما، به شما پیش‌نهاد می‌کنیم که آن‌ها را مانند سایر دوربین ها در گوشه کنار ها نصب نکنید چون قابلیت دید چندان خوبی را نمی‌توانند به شما ارائه بدهند. بهترین نقطه برای نصب دوربین مداربسته های پانوراما، بر روی سقف‌ها می‌باشد. سقف های فروشگاه ها و منازل.

شما می‌توانید با توجه به اندازه‌ی محیط منزل یا محیط کاری خود و نوع ساختار آن، بهترین نقطه را پیدا کنید و دوربین خود را در آن‌جا نصب کنید. در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها معمولاً بهترین زاویه، نقطه‌ی مرکزی آن محیط و بر روی سقف است. شما می‌توانید با نصب دوربین های پانوراما بر روی سقف نقطه‌ی مرکزی فروشگاه یا مغازه‌ی خود، بهترین دید را داشته باشید و به طور گسترده محیط فروشگاه را رصد کنید.

 

خرید دوربین پانوراما

 

اصلی ترین موضوع، بحث خرید دوربین مداربسته است. قطعاً شما هنگامی که قصد خرید محصولی را دارید، برایتان مهم است که کالایی که دارید خریداری می‌کنید، از بالاترین کیفیت برخوردار باشد و در عین حال، قیمت بسیار مناسب و پایینی نیز داشته باشد.

اگر شما قصد خرید دوربین مداربسته های پانوراما یا درکل خرید انواع دوربین های مداربسته را دارید، داری تک این‌جاست تا به شما کمک کند شایسته ترین خرید را داشته باشید.

فروشگاه داری تک با داشتن بیش از 15 سال تجربه‌ی واردات و فروش محصولات امنیتی و حفاظتی از جمله دوربین های مداربسته، مطمئن ترین انتخاب شما به عنوان منبع خرید لوازم تجهیزاتی است و تمامی محصولات دل‌خواه شما را می‌تواند با به‌صرفه ترین قیمت و بهترین کیفیت برایتان آماده سازی کند و به دستتان برساند.
فروشگاه داری تک جهت راحتی شما عزیزان، قابلیت خرید از راه دور به کمک سایت را اضافه کرده تا شما بتوانید تمامی محصولات مدنظر خود را در فروشگاه آنلاین داری تک، از منزل یا محیط کار خود یا هرجای دیگری که هستید، مشاهده کنید و ثبت سفارش کنید تا در اسرع وقت کالای موردنظر خود را از این فروشگاه معتبر تحویل بگیرید.

جمع‌بندی

در این مقاله با دوربین های پانوراما آشنا شدیم، دوربین های پانوراما یک نوع از دوربین های مداربسته هستند که قابلیت ضبط تصاویر با زاویه دید 360 را دارند. بزرگ‌ترین ویژگی های مثبت و منفی آن‌را نیز ذکر کردیم و توضیح دادیم، محیط های مناسب و کاربردی جهت استفاده از این دوربین ها را به شما معرفی کردیم، یکی از مهم ترین مسائل یعنی مسئله‌ی زاویه‌ی نصب این دوربین ها را بهتان توضیح دادیم تا بتوانید به درستی این دوربین ها را در فضای موردنظر خود نصب کنید و بهترین و بیش‌ترین محدوده‌ی ممکن را تحت پوشش دوربین های خود قرار دهید و به طور گسترده همه چیز را مشاهده کنید.
و در آخر فروشگاه داری تک را بهتان معرفی کردیم تا بتوانید بدون خطر و به راحت ترین روش ممکن، تمامی محصولات امنیتی خود اعم از دوربین های مداربسته، ردیاب ها و سایر دستگاه های حفاظتی را با به‌صرفه ترین قیمت ممکن و با بالاترین کیفیت کارکرد، خریداری کنید و در سریع ترین زمان ممکن، در هر جای کشور که هستید، کالای سفارش شده‌ی خود را تحویل بگیرید.

درباره ما

داری تک، بیش از 15 سال است که در زمینه فروش و پشتیبانی سیستم های حفاظتی امنیتی و گجت های هوشمند فعالیت دارد.

 ما به شما کمک می کنیم تا با نوآوری های تازه از پیشرفت روزافزون تکنولوژی عقب نمانید. 

اولویت ما کسب سود نیست، هدف اصلی و رسالت ما به ارمغان آوردن امنیت و آسایش برای جامعه می باشد. 

ما 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی نیازهای شما هستیم. 

 

مقاله های تازه

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ارتباط با ما

محصولات داری تک

ضبط صدا و خبرنگاری (8)

ردیاب (9)

دوربین وای فای و وایرلس (27)

دوربین های ورزشی و پلیسی (7)

دوربین مراقبت از کودک و حیوانات خانگی (5)

دوربین سیمکارتی (20)

دوربین خورشیدی (5)

دوربین چشمی درب (5)

دوربین ثبت وقایع خودرو (6)

دوربین تله (Trail Camera) (5)

دوربین آندوسکوپی و چاه عمیق (32)

پکیج مداربسته بیسیم (4)

بیسیم (3)

آشکار ساز (5)

نظرات خود را با ما به اشتراک بذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

0 مقایسه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
چطور میتونم کمکتون کنم؟